Családi hétvége Komlón

2012 Október 20-án, egy gyönyörű, kellemes, napsütötte délelőttön indult útnak közösségünk/egyesületünk néhány családja Gesztenyésből, hogy mintegy 2 órányi erdei gyaloglás után a mánfai műemlék templomnál csatlakozzanak a gépjárművekkel odaérkező többi családhoz. Itt kötetlen beszélgetéssel, bográcsban elkészített pörkölt elfogyasztásával, illetve métázással töltöttünk el néhány órát. Ezután tovább indultunk Komlóra (ki gyalogosan, ki gépkocsival), ahol a Nagy László Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola kollégiumában vertünk tanyát.

A délután főként sportolással telt: foci, kosárlabda és íjászkodás volt a „menü”. Este a saját készítésű vacsora elfogyasztása után diavetítésben volt részünk. A közösség/egyesület elmúlt évének legemlékezetesebb pillanatait láthattuk digitális képeken megörökítve, amit éjszakába nyúló beszélgetés követett.

A vasárnap is tartogatott néhány tartalmas programot. Délelőtt szentmisén vettünk részt és gitáros zenével szolgáltunk a komlói katolikus templomban, majd megtekintettük a helyi bányászemlékművet, megemlékezve a bányaszerencsétlenségekben elhunyt áldozatokról.

A program zárásaként vasárnap délután a sikondai termálfürdő medencéiben pihentük ki az előző nap fárasztó tevékenységeit. Egyesületünk a szállásköltség kifizetésével támogatta a programot.  (IA)