Farsangolás

A Borostyán Egyesület által támogatott Pécsi Gesztenyési Katolikus közösség felé lett meghirdetve a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Zsolnay termében 2024. február 2-án megtartott farsangi rendezvényünk.

Batyus jelleggel oldottuk meg az étel-ital kínálatot, így a 30 részvevő kedvére csemegézhetett a finomságok között. Egyesületünk elnökségi tagja Meszéna Ági javaslatára ültünk le egy nagy körbe és mindenki elmesélte mi/mik a kedvenc tárgya/i és miért. A teljesség igénye nélkül, a következő érdekességek hangzottak el: gyerekekhez köthető Szűz Mária szobrocskák, gőzölős vasaló, kopott bőrkabát, hard-fogkefe, 12húrú gitár, síléc, csavarozógép, orosz barkácsgép, színes lakásvilágítás, örökölt bicska, szövőgép, derékmelegítő,  gitáros kép, furulya, kötő és horgolótűk, kispárna, dunyha, sütő és főzőlap, akkumulátoros fűnyíró, iskolai kulcscsomó, bevásárló kosarak, kísérőgyűrű,    a nagymama régi varrógépe, üvegből készült kereszt, terasz, cseresznyefa,  „Jézus a mi sorsunk „ könyv, amit Stuttgartban vett magyar nyelven, kisbusz, pici világítós Szűz Mária szobor, pici Jézus szobor, ebédlőasztal, franciaágy.

A résztvevők ezt követően Kovács László által vezetett táncházban mozoghatták le a felvett kalóriákat. Az összejövetel kiváló alkalom volt baráti beszélgetések folytatására is. A rendezvényt egyesületünk a teremdíj (22.500 Ft) fizetéssel támogatta.