Felnőtt tábor – Balatonboglár

2012 augusztus utolsó előtti hétvégéjén, még a nyár ízével, de már a munka, tanév kezdéssel a fejünk felett, táborozni indult 8 házaspár ( a Borostyán Egyesület tagjai és az Egyesület által támogatott házaspárok).

Az idő gyönyörű volt, az utolsó ilyen kánikulai hétvége – vasárnapra már elért bennünket a vihar. A Família Hotelben szálltunk meg, kényelmes kétágyas szobákban, közvetlenül a parton. Kedvező volt a hely az összejövetelünknek, hiszen volt konferenciaszoba, gyönyörű kert, terasz és gyertyafényes tóparti beszélgetésre csábító kerti garnitúra. Ezt mind ki is használtuk szépen sorban.

Péntek délután az érkezéssel, a hely felfedezésével, fürdőzéssel telt. Közösen vacsoráztunk és az este során igyekeztünk ráhangolódni a hétvége témáira, de leginkább egymásra. Ki hogy van, kit mi foglalkoztat, mit vár a hétvégétől, az Egyesület közösségétől ?

Kitűnő alkalmak nyíltak a hely adottságainak köszönhetően a személyes beszélgetésekre, ill. az egyedüli csendes elvonulásra is.

Szombaton és vasárnap sikerült nagyon fontos és mély kérdésekben konszenzusra jutnunk és megerősítettük egymást abban, hogy egy felé nézünk, egyet akarunk: az egységet. Végigbeszéltük az év eseményeit, ötleteket gyűjtöttünk a leendő programjainkhoz. Nagyon hatékony team-munka folyt. Mindenki megelégedve, kipihenve tért haza. A szállás, koszt költségeket a Borostyán Egyesület fizette. (Vné CsH)