Házaspáros Lelkigyakorlat 2018. április 6-8. Máriagyűd

p4070492.jpgA Borostyán Egyesület által támogatott Gesztenyési Katolikus Közösség házaspárjai ezen az első igazán tavaszi hétvégén lelkigyakorlaton vehettek részt Máriagyűdön. Vezetőnek a Családok Jézusban Közösség tagjait, Kozek Lilla pszichológust és Kozek András közgazdászt kértük fel. Ők már harmadszor szolgáltak közösségünkben, szeretjük őszinteségüket, nyitottságukat, hitüket és – még ha eleinte furcsának is tűnnek – a megszokottól eltérő, komfortzónából kimozdító gyakorlataikat.

Péntek este Noé Bárkájához kapcsolódóan próbáltuk megfogalmazni, hogy mivel érkeztünk, mit várunk a szombati naptól. Másnap reggel a templomban imádkozhattunk közösen, majd a reggelit követően a Ráhangolódás témájával foglalkoztunk. Próbáltunk saját magunkkal, házastársunkkal, közösségi társainkkal és a többi emberrel összhangba kerülni. Beszélgettünk, gondolkodtunk a lehetőségekről és a nehézségekről. A házaspároknak volt ideje kettesben egymásra figyelni, egymást meghallgatni. Kaptunk konkrét tanácsokat, hogy a minennapokban hogyan tudunk jobban összehangolódni. Apróságnak és talán feleslegesnek tűnik nagyrabecsülésünket nap mint nap kifejezni, mégis meggyőzően beszéltek róla Lilla és András. Fontos a napnak a közös indítása és este a közös érkezés, szeretetünk és gyengédségünk kifejezése és a heti randevúk több évtized után is.

Este a templomban egymás házasságáért imádkozhattunk. Köszönjük Keresztes Andor atyának, hogy kérésünkre késő este kinyitotta a templomot és lehetőséget biztosított szentségimádásra. A szombat esti megosztó körben kiderült, milyen fontos sokunk számára, hogy a közösségben a házastársunkkal együtt tapasztalhatjuk Isten jóságát.

Vasárnap részt vehettünk a helyi szentmisén, majd a közeli dombokon megcsodálhattuk a nyíló kökörcsint és megkóstolhattuk a szentkút vizét.

Az egész lelkigyakorlatot meghatározta, hogy egy legtöbbünk által ismert és szeretett zarándokhelyen voltunk. Egy otthonos, barátságos házban, az erdőhöz és a hegyekhez közel. egy olyan helyen, ahol minden laktóz-, hús-, glutén- és cukormentes igényünket kielégítően finoman főztek, ahol megfelelő hely volt az imádságra, elcsendesedésre, ugyanakkor a gyerekek számára a játékra és a hangoskodásra is. Köszönjük a vendéglátó házaspár Kása Zoli és Szilvi kedvességét, és köszönjük a RAMPA Alapítvány aktivistáinak a helyszín programokhoz való folyamatos átalakítását.

Külön öröm volt számomra megélni, hogy a Gesztenyési Közösségben helye van a hathetes kisbabának, az óvodásoknak, a rájuk vigyázó kamasz gyerekeknek, a friss házasoknak és a több évtizede házasoknak is. A különböző generációk egymást nem zavarják, hanem gazdagítják. Az egyik gyerekvigyázó tizenéves elmondása szerint nagyobb élmény számára egy ilyen hétvége a családi kirándulásnál. A csecsemőkkel érkezők örültek, hogy mindig akadt valaki, aki dajkálta a gyermeküket, így ők is tudtak töltekezni és pihenni. Az előadókon kívül 20 házaspár kilenc kisgyermekkel és négy gyerekvigyázóval vehetett részt ezen a hétvégén. Ilyen nagy létszámban még nem voltunk együtt lelkigyakorlaton.

Egy résztvevő feleség ezt írta a lelkigyakorlat után:

/:Te kötötted egybe a szívünket,
imádunk együtt Téged!:/
Hogyha meglesz az, amit Te akarsz,
akkor a Te családod leszünk!

Ez a dal szól a szívemben szombat este óta, és köszönöm NEKTEK, hogy megtapasztalhattam ismét azt, hogy mi MI vagyunk, házaspáronként és egyénenként- összetartozunk, a JÓISTEN jelenlétében együtt vagyunk jelen!

Remélem h. a legközelebbi alkalmon még többen megtapasztalhatjátok, amit mi ezen a hétvégén.