Házasság Világnapja és egy vasárnap délelőtt püspökünkkel

2013.02.09-10. mozgalmas hétvége volt az egyesületünk által támogatott családoknak, azaz a Pécsi Gesztenyési Katolikus közösség számára, mert szombaton a Nagycsaládosok Országos Egyesület Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület által szervezett 10. Házasság Világnapja rendezvényen vettünk részt itt-ott közreműködőként (nyitótánc és díszítés) egyébként vendégként. Az egész napos, minden korosztály számára élményt biztosító rendezvényen engem Döbrentei Ildikó és férje Levente Péter „Minek a házasság” c. bemutatkozása és az azt követő kerekasztal beszélgetés fogott meg, erősített meg abban, hogy a házasság érték, problémák mindenhol vannak, a megoldásukhoz a legtöbbször mindkét félre szükség van, lehet, kell és érdemes (!) hűségben, boldog házasságban élni.

Vasárnap a Pécsi Pálos templomban a 10 órás szentmisét Dr. Udvardy György püspökünk celebrálta. Ezt követően kötetlen beszélgetésre került sor, melynek keretében tájékoztatott bennünket az egyházmegye élén töltött első éve tapasztalatairól, további terveiről, majd kérdéseinkre válaszolt. Az otthon készített pörkölt részek egyesítése, melegítése után György püspökünkkel és a Pálos testvérekkel közösen ebédeltünk meg a templom hittantermében. A kis teremben a gyerekekkel együtt több mint hetvenen voltunk, maximális helykihasználás mellett. (KI)