Rorate

Az egyházi év adventi időszakában a hajnali misék különleges hangulatot kölcsönöznek a decemberi virradatnak. A roráte elnevezést az ünnepkör egyik - ószövetségi szentírási szövegen alapuló - énekének kezdő soráról kapta, melyet adventben énekeltek: Rorate caeli de super. Harmatozzatok egek onnan felülről.

A Borostyán Egyesület közreműködése a pécsi székesegyházi adventi hajnali Rorate miséken és az adventi szombat esti gyertyagyújtásokon nagyban hozzájárult a családok és fiatalok meghitt közösségi készületéhez. Egy meleg teával és egy-két szelet zsíros, lekváros kenyérrel kísért beszélgetéssel közösen indítani a várakozás napjait reggel, vagy éppen befejezni a zajos hetet az ünnepek előtt, meghatározó élmény volt mindannyiunk számára, amit egész évre magunkkal viszünk. Sok fiatal mesélte, hogy évekkel ezelőtt egyik legmeghatározóbb élménye volt a hajnali Roratékon és az utána következő közös agapékon való részvétel.

Jó érzés volt ezeken a pénteki napokon több száz fiatal és felnőtt karácsonyi készülődéséhez egy kicsike részt hozzátenni. Egyesületünk a három pénteki reggeliztetéshez vásárolt élelmiszert.  (MÁ és KI)