Asszonyklub Pécsi Rita előadásával

Este fél kilenckor az egyesületünk által támogatott kör asszonyai közül 15-en gyűltünk össze egyikünk otthonában, hogy meghallgassuk Uzsalyné Pécsi Rita neves pedagógus előadását a gyermeknevelés témakörében. Az előadás Kentenich atya pedagógiáját alapul véve, az érzelmi intelligencia fejlesztéséről, annak fontosságáról szólt. Sok okos, hasznos és a nevelés/önnevelés területén használatos tanácsot kaptunk a mintegy fél 11-ig tartó előadás során. Megtudhattuk, hogy miért "falra hányt borsó" mindaz a "prédikáció", amely gyermekeinknek csak az intellektusát veszi célba, ám az EQ-t azaz az érzelmi quotiens-ét számításon kívül hagyja, valamint, hogy csak az tud igazán jól nevelni, aki elsősorban önmaga átformálásával kezdi. Az előadás lendületes, vidám és felettébb hasznos volt, így sokakban felmerült a folytatás iránti igény - esetleg férjekkel kiegészülve, hogy ők is gazdagodhassanak ezekkel az információkkal, ezzel a szemléletmóddal. Az előadás után egy kis pogácsázás és teázás mellett még alkalmunk volt egy-két kérdést is feltenni, így a legutolsók 23.15 körül hagyták el a "tett színhelyét".