Házasság világnapja

2011.02.13-án segítőként vettünk részt a pécsi Házasság Világnapja rendezvény szervezésében. „A legtöbb, amit egy apa tehet a gyerekeiért, hogy szereti az anyjukat” jelmondatú rendezvény programja a következő volt:

14:00 Szentmise  (főszervező tőlünk)

15:15 Házasság Világnapja ünnep megnyitó: Dr. Hoppál Péter, országgyűlési képviselő, Székely Hajnalka, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke és Sámson László, a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület elnöke

15:30 Ünnepi előadás Dr. Székely András, (Semmelweis Egyetem)Téma: Család, közösségek és társadalom

16:25 „Együtt Másokért” emlékérem átadása és 16 jubiláló házaspár köszöntése (három édesapa egyesületünknek tagja)

17:00 Ünnepi beszélgetés és dr. Szabó Endre, a NOE volt elnöke, a „Házasság hete arca”, a Kárpátmedencei Családszövetség alelnöke fogja a „Családok a változóban levő Európában” című előadása

/A határon túli 4 vendég rövid felszólalása

18:15 Vacsora

19:00 Bál, nyitótánccal, táncházzal (főszervező és nyitótánc tőlünk)

Ha valaki nem tudná:

Házasság Világnapja eredete

0213.gif         Közel harminc évvel ezelőtt, 1983-ban indult útjára Amerikából  „Hiszünk a Házasságban!” címmel egy mozgalom, házaspárok kezdeményezésére, mely végül a „Házasság Világnapja” elnevezést nyerte. A Házasság Világnapját február második vasárnapján ünneplik immár világszerte. Célja a házasság népszerűsítése, annak bemutatása, hogy igenis léteznek még jó, tartós és boldog házasságok, és az egészséges társadalom alapja a jó házasságon nyugvó egészséges család.

A Házasság Világnapjának szimbóluma egy férfit és nőt jelképező, gyertyára emlékeztető forma, mely azt fejezi ki, hogy a házastársi szeretet fényt áraszt a világra. Jelmondata: „Szeressétek egymást!”- a házastársunk melletti döntést és folyamatos kihívást jelent a szeretet mindennapi gyakorlására.

Ismert, hogy hazánkban éppúgy, mint Európában csökken a házasságkötések száma, és egyre kevesebb gyermek születik. A nagycsaládosok célja megmutatni a társadalomnak, hogy nagycsaládban élni jó, több gyermek felnevelése nemcsak áldozat, hanem öröm, és a társadalom, nemzet megújulásának feltétele.

A Házasság Világnapja immár 25 éve terjed a világon, február második vasárnapján ünnepeljük. Célja a házasság népszerűsítése, ugyanis az egészséges társadalom alapja a jó házasságon nyugvó egészséges család.

Pécsett már hagyományszerűen, nyolcadik alkalommal emlékezünk meg a Házasság Világnapjáról.