Ifi evezés (2013.07.25-28.)

Az előző évi sikeres „evezés a közösség fiataljainak” kísérleten felbuzdulva idén is neki vágtunk egy vizes túrának. A szervező – a közösség egyik kedves házaspárja – Ági és Feri, mint tapasztalt evezősök mindent leszerveztek, nekünk csak el kellett olvasnunk a tőlük kapott e-maileket, bepakolnunk azt a kevés cuccot. És már indultunk is Esztergomba, hogy onnan a gyönyörű Duna-kanyaron levezzünk együtt 4 nap alatt Budapestre, a Római-partra!

Ez a pár nap nem a nagy teljesítményről szólt, viszont ettől még minden volt, ami kellett. Csodaszép helyeken keresztül mentünk: előttünk elterült a folyó, körben hegyek, az égen habos felhők – festői volt!
3 hatszemélyes hajóval mentünk, amikben kényelmesen 14-en kényelmesen elfértünk.
Útközben, ha már nagyon (m)elegünk volt, kikötöttünk és csobbantunk egyet a Dunában, aztán ettünk egy jót a parton és így feltankolva folytattuk az utunkat. Vittük a sátrainkat, esténként tábort vertünk. Mi lányok Ági vezetésével megcsináltuk a bográcsos vacsorát, amihez a fiúk összegyűjtötték a megfelelő famennyiséget.
Akadt, akinek még ilyenkor mozgás hiánya volt, ők elmentek még futni egyet a közelben.
A második táborunkban, Dunabogdányon 2 estét is eltöltöttünk. Nagyon jó helyünk volt ott: strand, röplabda pálya, büfé, rendes wc… Egyik este tábortüzet is raktunk, Feri gitározott, énekeltünk, boroztunk, néztük a csillagokat – csuda jó hangulat volt!
Aztán volt árral szemben teljesítményúszás tábla csokiért, röplabdázás lányokkal, fényképezkedés kínaiakkal, fáról kötéllel vízbe ugrálás, rétesezés, kártyázás, sörözés.. szóval mindenféle jó!

Öröm volt együtt lenni, beszélgetni egymással, jobban megismerni a másikat, reggelente közösen imádkozni, együttes erővel húzni a lapátokat a haladás érdekében, a nap 24 órájában együtt lenni, picit összecsiszolódni – jó kis közösség élmény volt!

Köszönet érte Áginak és Ferinek, és a közösségnek (az egyesületnek) az anyagi támogatásért!

Remélem jövőre folytatjuk ezt a hagyományt! A többi fiatal nevében: Filó

A Borostyán Egyesület mindkét vízitúra esetében a kenubérlet (67e és 75,6 e Ft) költségét  vállalta át, a többi – utazással, étkezéssel, szállásdíjjal kapcsolatos kiadásokat a résztvevők fizették ki.