Szilveszter Püspökszentlászlón

Egy egyéni kezdeményezést felkarolva 2013. utolsó napjait és 2014. első napját 19 család Püspökszentlászlón az „Életrendezés házában” és környékén, a Keleti Mecsekben töltötte.

Betlehemes játék

2013_karacsony_024.jpg2013. december 24-én délután négy órakor az egyesületünk által támogatott Pécsi Gesztenyési Katolikus Közösség ismét betlehemes játékot mutatott be a Pécsi Pálos templomot teljesen megtöltő közönség előtt (az előadás ingyenes és nyilvános volt).

Pályázaton nyert összeg érkezett!

A NEMZETI ERŐFORRÁS MINISZTÉRIUM és a NEMZETI CSALÁD ÉS SZOCIÁLPOLITIKAI INTÉZET-hez – fiatalok 2013 nyári táboroztatására - benyújtott pályázatunkon megítélt 370 e Ft. 2013. december 17-én megérkezett a bankszámlánkra. Még egyszer köszönjük a támogatóknak, de nem utolsó sorban a tábor- ill. a pályázat lebonyolítóinak is munkájukat.

Szent Borbála napi hangverseny

2013_borbala_1.pngNyilvános, ingyenes koncertünket Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával, a Pécsbányai Kulturális Egyesület és a Borostyán Egyesület közös szervezésében 2013. december 1-én 16.00 órától, pécsbányatelepi templomban tartottuk meg. A gyerekekből, felnőttekből álló több, mint 50 fős közönség részére, a nívós művészek által előadott műsor (lásd meghívó plakát) után a Pécsbányatelepi Közösségi Házban szerény állófogadást is szerveztünk.

LÉPJ-Légy Pécs Jövője c. pályázat

2013-10-05_jav_imgp4526-023.jpgA Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzat által kiírt „LÉPJ-Légy Pécs Jövője”c. pályázatra Egyesületünk, a Pécsbányai Kulturális Egyesülettel együtt, a gesztenyési városrészben park szépítéssel, építéssel pályázott.

Hogy viselkedjünk civil szervezetként…

A Nevelők Háza Egyesület szervezésében regionális szakmai fórumot tartottak 2013. november 27-én a civil szervezetek működésének szabályairól. A rendezvény célja a civil törvény (2011. évi CLXXV.) végrehajtásának és alkalmazásának bemutatása és megvitatása volt. Egyesületünket képviselve sok hasznos dolgot hallottam és megállapítottam, hogy bőven van még tennivalónk… (Kovács István)

Kirándulás

2013. október 27-én a gesztenyési 9.00-ás mise után családi kirándulást tartottunk a Hidas-völgyben. 6 család vállalkozott a kb. 8 km-es túrára, kicsik és nagyok együttesen.

Az új elnökség törvényszéki bejegyzése

A 2013. 05. 26-án megtartott közgyűlésünkön hozott döntésünket követően a Pécsi Törvényszék a 2013.10.16-án jogerőre emelkedett 14.Pk.60.074/2001/20. számú végzéssel nyilvántartásába bejegyezte hogy a Borostyán Egyesület elnöke Kovács István (ez nem változott) viszont a korábbi két elnökségi tag helyett a háromtagú elnökség két új tagja Dobosiné Rizmayer Rita gazdasági felelős és dr. Kovács László titkár.

1 %

A 2012. évi személyi jövedelemadóból egyesületünk részére felajánlott 1% az idén gond nélkül eljutott hozzánk. 2013.október 11-én érkezett meg bankszámlánkra a felajánlott 119623 Ft (előző évben 86.799 Ft-ot kaptunk). A segítséget itt is és most is köszönünk a régi és az új felajánlóknak. (KI)

SZÖVETSÉG A PÉCSI CSALÁDOKÉRT

Büszkék vagyunk arra, hogy részesei lehetünk a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület „SZÖVETSÉG A PÉCSI CSALÁDOKÉRT” , melyről többet a http://www.pszne.axelero.net/Eletfa/Eletfa_kulon.pdf   elérhetőségen lehet megtudni.

Feliratkozás 2013 csatornájára