2016.12.30-2017.01.01. Év végén is együtt voltunk

2016_szilveszter_018.jpgA már kialakult hagyományainknak megfelelően, a 2016-os évet a püspökszentlászlói  Életrendezés Házában és környékén búcsúztattuk el.

Az alábbi, több részes élménybeszámoló segítségével lehetőséget biztosítunk arra, hogy a résztvevők újra átéljék a két nap eseményeit, tevékenységünk iránt érdeklődők pedig bepillantást nyerjenek az év végi programunkba.

2016.12.24. Pálos Templom Pécs, pásztorjáték

27.jpgAz ádventi időszak közepén kezdődött. Ki szervezi meg, veszi kézbe a Pálos templomban december 24-én, hagyományosan előadott pásztorjátékot. A történet a klasszikus módon zajlott. Közösségvezetőnk megkereste a feladat elvégzésére képes potenciális jelölteket, akik a következő indokokkal utasították vissza a megbízást:

Lelkes est = lelkest

1_3.jpgA Borostyán Egyesület által támogatott nagycsaládos (Gesztenyési) közösség „egy kissé mozgásos-csapatépítős, de ugyanakkor vicces és könnyed” jelleggel újfajta programot szervezett lelkest (azaz lelkes est) címmel, 2016.11.18-án pénteken a Gesztenyési Művházban  20.30 órai kezdettel.

30 km-es futás tervezés, megvalósulás és visszatekintés

H Gyuri nagyon megszerette a futást, egy választott edzésprogram szerint 30 km táv megtétele következett. R. Laci aki szintén szeret futni és túrázni, megalkotta a következő útvonalat: Magyarhertelend, fürdő - Orfű, Bános (jelzetlen út) - Nagy-kő oldal (Sárga sáv, Sárga négyzet) - Lóri kh. (Sárga négyzet)- Büdös-kúti kulcsosház (Sárga négyzet, Sárga sáv, Kék sáv) - Remete-rét (K sáv) - Vörös-hegy (Kék sáv) - Szuadó-völgy (Kék kereszt) - Orfűi-tó, (Sárga sáv, Sárga kereszt, jelzetlen út) - Magyarhertelend fürdő (jelzetlen út, Sárga kereszt) egy Remete réti és egy Orfűi tó menti pihenő-be/kiszálló állomással. Az Orfűi megálló egy ismerőse hétvégi házikója volt, ahonnan a kirándulni vágyók is útra kelhettek Magyarhertelend irányába. A program a Pécsi Gesztenyési Közösség és ismerőseik, barátaik körében lett meghirdetve.

A Pécsi Törvényszék döntése

A 2016.05.20-án megtartott közgyűlésünkön meghozott döntéseinknek megfelelően kezdeményeztük az egyesületünk elnökségében bekövetkezett változás átvezetését a bírósági nyilvántartásban is.

Gesztenyési Katolikus Közösség Bátaapáti Házaspáros Hétvégéje

036.jpg2016.09.30-10.02. Bátaapáti egy kis dél-tolnai evangélikus falucska a Geresdi-dombságban, ahonnan több mint 800 német nemzetiségű magyart telepítettek ki 1946-ban. A gránitsziklák és löszfalak által határolt völgynek hármas sugárzása volt szeptember utolsó napján.

Adó 1% felajánlás

Nagy örömünkre a 2014 évi felajánlásokból 2015-ben kézhez vett 98.770 Ft SZJA 1 % felajánlás összegét 2016.02.05-én további 8.467 Ft-al kiegészítette a NAV. Annak természetesen még jobban örültünk, hogy 2015 évi felajánlásokból 136.479 Ft érkezett meg hozzánk szeptember 20-án.

Nyári tábor 2016. Kaposváron, a virágok és művészek városában

p1440870.jpgTáborunkon 22 család vett részt több-kevesebb gyerekkel. A kamaszodó és a fiatal felnőttkorba lépő gyerekek érthető okokból már nem vesznek részt szüleikkel a Gesztenyési Katolikus Közösség családi nagytáborában. Idén már három házaspár jött gyerekek nélkül. Két helyen voltunk elszállásolva, a PTE egészségügyi karának kollégiumában és a Szt. Imre Katolikus iskola kollégiumában.

A Civil Fórumban is szerepeltünk

A Borostyán Egyesület szervezte idén is a házas hétpróbát, melyen bárki részt vehetett. Programunkat megemlítették a következő linken megtekinthető műsorban is: http://pecsiegyhazmegye.hu/hirarchivum/974-a-szeretet-szenvedely-es-dontes-hazassag-hete-pecsett-is

Napközis tábor 2016

A tábor fontosabb történéseit és hangulatát megidéző fénykép összeállítást az alábbi linkre kattintva lehet elérni.

A szervezést és az alábbi élménybeszámolót is nagyon köszönjük a Laki családnak

Feliratkozás 2016 csatornájára